spider_calendar - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Date
it: Data

en: Repeat Every
it: Ripetere ogni

en: Day
it: Giorno

en: Week(s) on
it: Settimane su

en: Month(s) on the
it: Mesi su

en: Year(s) in
it: Anni in

en: on the
it: sulla

en: There Is No Text For This Event
it: Non esiste un testo per questo evento

en: Back to event list
it: Ritorna alla lista eventi

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Maggio

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Week
it: Settimana

en: List
it: Lista

en: Month
it: Mese

en: There Is No Event In This Day
it: Non ci sono eventi in questo giorno

en: There Is No Event In This Month
it: Non ci sono eventi in questo mese

en: Su
it: Dom

en: Mo
it: Lun

en: Tu
it: Mar

en: We
it: Mer

en: Th
it: Gio

en: Fr
it: Ven

en: Sa
it: Sab

en: First
it: Primi

en: Second
it: Secondo

en: Third
it: Terzo

en: Fourth
it: Quarto

en: Last
it: Ultimo

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Sunday
it: Domenica

en: All categories
it: Tutte le categorie
