Count Per Day v3.3 - en to az translation catalogue (134 entries)

en: Options updated
az: Opsiyalar yaddaşda saxlanılıb

en: Database cleaned. %s rows deleted.
az: Məlumat bazası silinib. %s sətir silinib.

en: UNINSTALL Count per Day
az: DEİNSTALYASİYA  Gündəlik Sayğac.

en: Table %s deleted
az: Cədvəl %s silinib

en: Options deleted
az: Opsiyalar silinib

en: Uninstall
az: Deinstalyasiya

en: Click here
az: Bura basın

en: to finish the uninstall and to deactivate "Count per Day".
az: deinstalyasiyanı bitirilməsi  və "Gündəlik Sayğac" deaktivizasiya üçün.

en: Online time
az: Onlayn vaxt

en: Seconds for online counter. Used for "Visitors online" on dashboard page.
az: Onlayn sayğac üçün saniyələr. "İnstrumentlər panelində"  "Onlayn qonaqlar " üçün istifadə olunur.

en: Logged on Users
az: Daxil olmuş istifadəçilər

en: count too
az: onu da saymaq

en: Auto counter
az: Avtomatik sayğac

en: Counts automatically single-posts and pages, no changes on template needed.
az: Ayrica yazıları və səhifələri avtomatik olaraq sayır, heç bir dəyişiklik etmək şablonda lazım olmayacaq.

en: Bots to ignore
az: Botları əhəmiyyət verməmək

en: Update options
az: Opsiyaları yeniləşdirmək

en: Clean the database
az: Məlumat bazasının silmək

en: You can clean the counter table by delete the "spam data".<br />If you add new bots above the old "spam data" keeps in the database.<br />Here you can run the bot filter again and delete the visits of the bots.
az: "Spam məlumatı " silərək Siz sayğacını təmizləyə bilərsiniz. <br /> Əgər Siz köhnə "spam məlumatının " üstəndən yeni botlarını əlavə etsəniz, Siz məlumat bazasını qorura bilərsiniz. <br /> Burada Siz yenidən bot-filtrı yenidən qoşa bilərsiniz və botun baş çəkməsini silə bilərsiniz.

en: If "Count per Day" only disabled the tables in the database will be preserved.
az: Əgər "Gündəlik sayğac " aktivizasiya olunubsa, onda cədvəllər məlumat bazasında qorunacaqdır.

en: Here you can delete the tables and disable "Count per Day".
az: Siz burada  "Gündəlik sayğacı" silə və söndürə bilərsiniz.

en: WARNING
az: DİQQƏT

en: These tables (with ALL counter data) will be deleted.
az: Bu cədvəllər (Bütün sayğacın məlumatları ilə birlikdə) silinəcəkdirlər.

en: If "Count per Day" re-installed, the counter starts at 0.
az:  "Gündəlin sayğac" yenidən instalyasiya edildikdən sonra, sayğac 0-dan başlayır.

en: Yes
az: Bəli

en: You are sure to disable Count per Day and delete all data?
az: Siz əminsiniz ki,  "Gündəlik sayğacı" söndürmək və bütün məlumatları silmək istəyirsiniz?

en: Statistics
az: Statistika

en: Total visitors
az: Ümümi qonaqların sayı

en: Visitors currently online
az: İndi qonaqların sayı saytda

en: Visitors today
az: Qonaqlar sayı bu gün

en: Visitors yesterday
az: Qonaqların sayı dünən

en: Visitors last week
az: Qonaqların sayı keçən həftə

en: Counter starts on
az: Sayğac başlanır  -dan

en: Visitors per day
az: Gonaqlarn sayı gündə

en: Visitors per month
az: Qonaqların sayı ayda

en: Visitors per post
az: Qonaqların sayı yazışa görə

en: Counter reseted.
az: Sayğac yenidən başlayıb

en: Dashboard
az: Konsol

en: How many posts do you want to see on dashboard page?
az: Konsol səhifəsində neçə yazı Siz görmək istiyardiniz?

en: Latest Counts - Posts
az: Son sayğaclar - Yazılar

en: Latest Counts - Days
az: Son sayğaclar - Günlər

en: How many days do you want look back?
az: Necə gün əvvəl olan statistikanı görmək istiyərdiniz?

en: Chart - Days
az: Cədvəl - Günlər

en: Chart - Height
az: Cədvəl - Hündürlük

en: Height of the biggest bar
az: Ən böyük olan sütunun hündürlüyü

en: Show in lists
az: Siyahıda göstərmək

en: Show "Reads per Post" in a new column in post management views.
az: Yazılaşların idarəetməsində yeni sütunda "Məlumatları oxumaq" göstərmək.

en: Reset the counter
az: Sayğacı yenidən 0 qoymaq

en: You can reset the counter by empty the table. ALL TO 0!<br />Make a backup if you need the current data!
az: Cədvəli təmizliyərək Siz sayğacı yenidən 0 qoya bilərsiniz. HAMSI 0!<br />Sizə hazırki məlumatlar lazımdırsan onda rezerv kopiyasını saxlayın!

en: The %s most visited posts in last %s days:
az: Son %s gün ərzində ən çox %s oxunan yazılar %s :

en: Settings
az: Kökləmələr

en: Reads per day
az: Gün ərzində oxunuş

en: Reads
az: Oxumalar

en: This post
az: Bu yazı

en: Countries updated. <b>%s</b> entries in %s without country left
az: Ölkələr yenilənib.  %s-da <b>%s</b> yazılar ölkəsiz qalıblar

en: update next
az: sonraki yeniləşdirmək

en: Mass Bots cleaned. %s counts deleted.
az: Bot cədvəli təmizlənib. %s yazılar silinb.

en: until User Level
az: istifadəçi səviyyəsinə qədər

en: Anonymous IP
az: Anonim IP

en: Countries
az: Ölkələr

en: How many countries do you want to see on dashboard page?
az: Siyahıda neçə ölkə görmək istiyərdiniz?

en: Start Values
az: Başlanğıc məlumatlar

en: Here you can change the date of first count and add a start count.
az: Burada hesablama tarixini və başlanğıc sayğacı əlavə edə bilərsiniz.

en: Start date
az: Başlanğıc tarix

en: Your old Counter starts at?
az: Sizin köhnə Sayğacınız başlanır?

en: Start count
az: Sayın başlanğıcı

en: Add this value to "Total visitors".
az:  "Ümumi qonaqlar"-ra dəyər əlavə etmək.

en: GeoIP - Countries
az: GeoIP - Ölkələr

en: Update old counter data
az: Köhnə sayğacların məlumatlarını yeniləşdirmək

en: Update GeoIP database
az: GeoIP məlumat bazasını yeniləşdirmək

en: Download a new version of GeoIP.dat file.
az: Yeni  GeoIP.dat. versiya fayılını yükləmək.

en: More informations about GeoIP
az:  GeoIP haqqında daha da çox məlumat

en: Mass Bots
az: Mümkün olan botlar

en: Show all IPs with more than %s page views per day
az: Gün ərzində %s daha çox olan baxışların bütün IP-lərini göstərmək

en: show
az: göstərməkl

en: Date
az: Tarix

en: Client
az: Müştəri

en: Views
az: Baxış

en: Delete these %s counts
az: Bu %s sayğacları silmək

en: Support
az: Dəstək

en: Time for Count per Day: <code>%s</code>.
az:  Count per Day üçün vaxt: <code>%s</code>

en: Bug? Problem? Question? Hint? Praise?
az: Səhv? Problem? Sual? Məsləhət? Alqış?

en: Write a comment on the <a href="%s">plugin page</a>.
az:  <a href="%s">plaginin səhifəsinidə</a> kommentariy yazın.

en: Total reads
az: Ümumi oxunuş

en: Reads today
az: Bu günkü oxunuş

en: Reads yesterday
az: Dünənki oxunuş

en: Notes
az: Qeydlər

en: Show
az: Göstərmək

en: Other
az: Digər

en: Edit Post
az: Yazışı redaktə etmək

en: Front page displays
az: Əsas səhifənin göstərişi

en: Browsers
az: Brauzerlər

en: Latest Counts
az: Yaxında keçirilmiş hesablamalar

en: Plugin
az: Plagin

en: Reads per Country
az: Ölkələr üzrə oxunuşlar

en: Map
az: Xəritə

en: Sorry, necessary functions (zlib) not installed or enabled in php.ini.
az: Bağışlayın, lazım olna funksiyalar (zlib) quraşdırılmayıb yaxud php.ini.-yə daxil olmayıb

en: New GeoIP database installed.
az: GeoIP-nin yeni məlumat bazası quraşdırılıb.

en: Sorry, an error occurred. Try again or check the access rights of directory "geoip" is 777.
az: Bağışlayin. səhv oldu. Yenidən sınayın yaxud "geoip" - 777 papkasına keçidi yoxlayın.

en: Action
az: Hərəkət

en: add
az: əlavə etmək

en: save
az: yaddaşda saxlamaq

en: delete
az: silmək

en: edit
az: redaktə etmək

en: Cache
az: Keş

en: I use a cache plugin. Count these visits with ajax.
az: Mən keş olan plagindən istifadə edirəm.  Ajax vasitəsi ilə bu gəlişləri saymaq.

en: Substring of the user agent, separated by comma
az: İstifadəçinin agentinin sətir altı vergül ilə bölünüb

en: Debug mode
az: Düzəliş rejimi

en: Show debug informations at the bottom of all pages.
az: Hər səhifənin sonunda düzəliş məlıumatını əlavə etmək.

en: Visitors per Country
az: Ölkə üzrə gəlişlər

en: Start
az: Başlamaq

en: End
az: Son

en: PostID
az: ID məlumatlar

en: Add this value to "Total reads".
az: "Ümumi oxunuşlar" -ra dəyərini əlavə etmək.

en: You can get the country data for all entries in database by checking the IP adress against the GeoIP database. This can take a while!
az: Siz IP adreslərini  yoxluyaraq bütün yazılar üçün ölkələr üçün məlumatları ala yenidən bilərsiniz. Bir az vaxt tuta bilər!

en: no data found
az: heç bir məlumat tapılmayıb

en: Counter
az: Sayğac

en: Clients and referrers
az: Müştərilər və istinad olan saytlar

en: Save and show clients and referrers.<br />Needs a lot of space in the database but gives you more detailed informations of your visitors.
az: Yaddaşda saxlamaq və müştəriləri və istenad olan saytlarını göstərmək. <br />Məlumat bazasında daha da çox həcm tələb edir, lakin gələn qonaqlar barəsində daha da ətraflı məlumat verir.

en: Local URLs
az: Lokal URL

en: Show local referrers too.
az: Lokal keçidləri də göstərmək.

en: Posts
az: Yazılar

en: Pages
az: Səhifələr

en: Reads last week
az: Ötən həftənin oxunuşları

en: Category
az: Kateqoriyalar

en: Tag
az: Teq

en: License
az: Lisenziya

en: Reads per month
az: Ay ərzində oxunuşlar

en: Referrer
az: İstinad olunan sayt

en: Referrers - Entries
az: İstenad olan saytlar - Girişlər

en: How many referrers do you want to see on dashboard page?
az: Statistika səhifəsində neçə istenad olan saytları Siz görmək istiyərdiniz?

en: Referrers - Days
az: İstenad olan saytlar - Günlər

en: The %s referrers in last %s days:
az: %s istenad olan saytlar son %s günlər:

en: Visitors online
az: Qonaq onlayn

en: Title
az: Başlıq
